Wybierz odpowiedni

Program

dla Twojego dziecka

Nasze programy

Warsztaty o sztuce

Wierzymy, iż wychowanie estetyczne naszych dzieci jest sprawą wielkiej wagi. Wiedza o świecie zawarta w dziełach sztuki kształci bowiem wrażliwość, zdolność do przeżywania, działania i tworzenia. Wychowanie poprzez sztukę odgrywa niezwykle istotną rolę w kształtowaniu osobowości człowieka i należy w związku z tym zadbać o to wsparcie dla dzieci od wczesnego dzieciństwa. Sztuka wpływa na postawy, rozwija wyobraźnię, pobudza do myślenia i dostrzegania piękna. 

Wychowanie poprzez sztukę jest bardzo ważne dla humanistycznego rozwoju małego człowieka, rozbudza zainteresowania, wzbogaca wiedzę o świecie i życiu.  Jako zadanie edukacyjne stanowi dla nas zaproszenie do wszechstronnego rozwoju człowieka, a przede wszystkim w zakresie rozwoju jego myślenia twórczego.

#1 Wyprawa na Wyspę Sztuk Pięknych

W trakcie warsztatów o sztukach pięknych dziecko:

#2 Wyprawa na Wyspę Portretów

W trakcie warsztatów o portrecie w malarstwie dziecko:

#3 Wyprawa na Wyspę Pejzażu

W trakcie warsztatów o pejzażu w malarstwie dziecko:

#4 Wyprawa na Wyspę Martwej Natury

W trakcie warsztatów o portrecie w malarstwie dziecko:

Warsztaty o literaturze

Literatura to ponadczasowa wartość, przywilej i zaproszenie do rozwoju. Czytanie uczy myślenia,  języka, sprzyja rozwojowi wyobraźni, pamięci, inteligencji emocjonalnej. Wszelkie spotkanie najmłodszych dzieci z książką sprzyja rozwijaniu ich relacji w grupie i współpracy. Nasze warsztaty promujące czytelnictwo przekonują dzieci z różnym doświadczeniem i temperamentem o tym, że książka to wspaniały przyjaciel człowieka. Już w przedszkolu praca z książką i zorganizowane wokół niej aktywności wzmacniają nawyk uwielbienia dla książek oraz rozbudza go u tych dzieci, które budują go zupełnie od podstaw.

#1 Wyprawa na Wyspę Książek

W trakcie warsztatów o książkach dziecko: